Skuteczna ochrona przed wybuchem - oprawy Cortem

Oferowane przez BPE Lighting oświetlenie przeciwwybuchowe zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapobiegać wybuchom w miejscach, w których istnieje ryzyko wystąpienia tak niebezpiecznych zdarzeń. W obiektach takich jak magazyny chemikaliów, zakłady przemysłowe produkujące niebezpieczne substancje czy też kopalnie tradycyjne źródła światła stanowią realne zagrożenie. Zwykłe lampy i żarówki zastosowane jako oświetlenie do stref zagrożonych wybuchem w razie jego zajścia mogą się rozerwać i powodować dodatkowe szkody i obrażenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Bezpieczne środowisko pracy dzięki lampom przeciwwybuchowym LED EX

Technika przeciwwybuchowa stosowana w produkcji opraw do stref zagrożonych wybuchem zgodnie z adekwatną klasyfikacją, ma na celu zminimalizowanie tego rodzaju ryzyka. Dostępne w niniejszej kategorii oprawy oświetleniowe przeciwwybuchowe LED zostały zbudowane z materiałów odpornych na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, co pozwala im na działanie w trudnych warunkach.

Wykorzystywanie właściwego oświetlenia strefy wysokiego ryzyka jest równoznaczne z efektywniejszą ochroną przed wybuchem. Lampy przeciwwybuchowe spełniające wymogi dyrektywy ATEX są nieodzowne w miejscach nim zagrożonych, ponieważ minimalizują ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Właściwa ocena zagrożenia przed wybuchem, zastosowanie oprawy przeciwwybuchowej, naświetlacza i gniazda przeciwwybuchowego jest zatem kluczowe dla stworzenia bezpiecznego środowiska pracy dla osób w nim przebywających.